כ"ב שבט ערב נשים לרגל הילולת הרבנית

ביום שלישי האחרון, התכנסו נשות מעלה אדומים באולמי "החצר" כדי לציין את יום פטירתה של הרבנית הצדקנית מרת חי'ה מושקא, אשת הרבי מליובאוויטש, ביום כ"ב שבט תשמ"ח (1988). בכניסה, נהנו הנשים מדוכנים שונים אשר כללו מידע על טהרת המשפחה, הדלקת נרות שבת, קניית אות בספר תורה וכן דוכני מכירות של תכשיטים, קוסמטיקה טבעית ועוד. עוד בטרם נכנסו לאולם, כל אישה קיבלה שקית שי ונהנתה מכיבוד עשיר..... המשך "בכתבה המלאה".

ביום שלישי האחרון, התכנסו נשות מעלה אדומים באולמי "החצר" כדי לציין את יום פטירתה של הרבנית הצדקנית מרת חי'ה מושקא, אשת הרבי מליובאוויטש, ביום כ"ב שבט תשמ"ח (1988).

בכניסה, נהנו הנשים מדוכנים שונים אשר כללו מידע על טהרת המשפחה, הדלקת נרות שבת, קניית אות בספר תורה וכן דוכני מכירות של תכשיטים, קוסמטיקה טבעית ועוד. עוד בטרם נכנסו לאולם, כל אישה קיבלה שקית שי ונהנתה מכיבוד עשיר.

שליחת הרבי לעיר מעלה אדומים- הגברת יוכבד שמלה נשאה דברים על קווים לדמותה של הרבנית.

את הנשים כיבד בנוכחותו סגן ראש העיר וממלא מקומו- גיא יפרח ששיבח את פעולות חב"ד בעיר אשר בין היתר הזכיר את הרבי והרבנית כסמל למנהיגות יהודית.

בערב הוצג הארגון "שפרה ופועה" - ארגון עזרה ליולדת הפועל ע"י נשות חב"ד שפועלות מספר שנים במסירות, חשוב לציין כי ארגון "שפרה ופועה" נולד לפני יותר משלושים שנה בעיצומו של יום הכיפורים, כאשר הרבי מליובאוויטש סיים  תפילת מוסף ועלה לחדרו ולאחר כמה רגעים קרא למזכירו וביקש להקים ארגון שיעזור ליולדות בגשמיות ("בחיתול ובעגלה...").  הנשים בכנס, נקראו להצטרף לארגון בעזרה התנדבותית בתחומים שונים.

הגברת יעל פלה שיתפה את הנשים בסיפורה המרגש. לפני כשנתיים השתתפה יעל, אשר ציפתה מספר שנים לפרי בטן, בכנס כ"ב שבט ושמעה מפי הרבנית הנדל מצפת על סגולה נפלאה לזכות בילדים: לקיים שיעור טהרת המשפחה בביתה. יעל כתבה ב"אגרות קודש" בסניף חב"ד בקניון ולקחה על עצמה לקיים שיעורי טהרה בביתה לעוד מספר נשים וברוך ה', יעל זכתה לפני מספר חודשים ללדת בת בדרך רצופת ניסים. יעל והנשים באולם התרגשו מאוד מהסיפור, ומהתמונה של התינוקת טוהר חנה כשידיה על עיניה כאומרת "שמע ישראל"...

מופע הומוריסטי ומיוחד הנקרא "לשיפוצך" שיעשע את הנשים על עבודת המידות הנדרשת מאיתנו, על פי משניות מ"פרקי אבות" והיה גדוש הומור, תוכן ושירה. לאחר המופע רקדו הנשים מתוך שמחה אמיתית. מי שנשארה עד הסוף, זכתה להשתתף בהגרלות על פרסים שונים.

תודה לכל העוסקים במלאכה ולהצלחת הערב – תודה מיוחדת למר נוריאל גץ שנתן חסות לאירוע, לבעל האכסניה מר משה זיגדון על האכפתיות והדאגה, למנהל הבית חב"ד הרב אברהם שמלה ולכל צוות הבית חב"ד המסור, וכמובן לנשות הקהילה היקרות שעמלו רבות.

יהי רצון שבזכות נשים צדקניות של עם ישראל ובמיוחד במעלה אדומים אשר השתתפו בערב לזכרה של הרבנית ולקחו על עצמן החלטות טובות, שנזכה לראות את הגאולה שלמה והאמיתית בקרוב ממש. משיח עכשיו!

  עוד על הרבנית חיה מושקא, לחץ כאן.

שתף לחברים

שתף